TEKSTESHQIP

Hekuran Krasniqi
Pa Kasavet
Lyrics
(Feat. Naser Berisha)

(Hekurani)
A bon bre vec pak me u anku, amo vec pak
Mas luftes une kam mendu, se ka me lulezu k`tuhja
Sa her une kam mendu, a me nejt k`tu a me shku
Po qysh me shku vendin tem e du
Me bo me shku duhet me punu
Ska kush bon sefa per mu, sistemin duhet krejt me nderru
(Naseri)
Dheze kerrin per me dal, dhe me ba qef, me ba qef
Lesho muziken mos e ndal deri ne mengjes. Ne mengjes
Krejt cka ke k`tu ke me i lane, si merr me vete, anena
Harroje leje termin stres, stres, stres, stres
Mos u bon vesveseli, a ke vesh ti me ni
(Hekurani)
Gjith diten kafe tui pi e tu nejt me sevdali
Kshtu se ki as ne gjermani jo, jo, 2X
Gjith diten kafe tui pi e tu nejt me sevdali
Kshtu se ki as ne gjermani jo, jo,
(Naseri)
Mos u bon vesveseli a ke vesh ti me ni
REF. Naseri
Ma mire me ba shyret se me kijamet
Se nrdyshe nuk po e qete
Ma mire me bo shyret se me bo kijamet
Ulqinaket thone pa kasavet
2X refreni (Naser, Hekurani)
INFO
Nisur nga dëshira për të na dhuruar diçka artistike që do të mbetet në videotekën shqip, krijimi muzikor lansohet tek ne i përpunuar këndshëm edhe me anë të një klipi muzikor, i cili u publikua më 31 Maj 2017.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200