Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hersiana Matmuja - Ah Jetë, Oh Jetë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

o sa keq,
dallge e jetes na perplasi!
por e di,
se mes jush prape do te vij.
vec kitaren prane e mbaj si ngushellim.
enderroj une bashke me te.
ndaj tingujt e saj,
e lotet e mija
e bejne kete kenge.

ref.:
ah jete,o jete e pameshire,
qe na u venite,u trete ,u zbehe
pa u celur mire.
kaq te pafat pse kem' qellu,
perse ,perse?
pse t'mos shoh diellin qe ndrin,
por shoh vetem qiellin plot re?

Ndaj si mozaik
M’thermohet zemra
Nga tingujt e saj
Tiktaket pa shprese
Merr ritmin kenga.
Vec kenga mbaron
Se s’esht’ si jeta
E pameshire
Dhe nuk largohet
Kurre pa thene lamtumire

buzeqeshje,
qe m'dhurohen papritur,
zemres vec brengat ia shtojne.
don t'ua ktheje ,
por vec thjesht perpelitet,
therret ndihme,
ja , e degjoj...
ndaj dufin e saj,
qarte une e shfrej,
vec kur kendoj.


Ky tekst u dërgua nga Gentjana Muca

Hersiana Matmuja - Ah Jetë, Oh Jetë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Jetë, Oh Jetë".
3. Video është e këngës "Ah Jetë, Oh Jetë", por nuk këndohet nga Hersiana Matmuja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hersiana Matmuja:


Komente 0