Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Këngë Për Shefqet Bazaj (Deshmor) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Po e prek tokën ku ti re
sa i ngroht na qenka dheu
frymën tënde dhe atje
shpirti dritë për mëmëdhe
pse i vure gjoksin armikut
krahëve pas n'troll Terstenikut
Korr e shtrin armiqt për dhe
u bë zjarr edhe rrufe

ref..
Çohu pak o Shefqet Bazaj
krejt Kosova të ka ardh
çohu e shih se si liria
gjakun tënd e ka n'damar
je shqiponja e Drenicës
i pa epur luftëtar
re si trim ndaj lart u ngrite
yll në qiellin kosovar

Sa të bëhesh por si drita
që sjell ditën çdo mëngjes
je heroj që do të ndritësh
vit për vit e brez më brez
ti qëndrove si kala
më i fort se gur mbi gur
zemrën vure mbi betena
shpirtin ngrite në flamur

ref..
Çohu pak o Shefqet Bazaj
krejt Kosova të ka ardh
çohu e shih se si liria
gjakun tënd e ka n'damar
je shqiponja e Drenicës
i pa epur luftëtar
re si trim ndaj lart u ngrite
yll në qiellin kosovar

ndaj u turre si fajkua
në beteja plot lavdi
jeta veç një çast tu shua
sa kaloj në përjetësi

ref..
Çohu pak o Shefqet Bazaj
krejt Kosova të ka ardh
çohu e shih se si liria
gjakun tënd e ka n'damar
je shqiponja e Drenicës
i pa epur luftëtar
re si trim ndaj lart u ngrite
yll në qiellin kosovar


Ky tekst u dërgua nga VukiIlir Shaqiri
Publikimi: 13/07/2018
Muzika: Burim Krasniqi
Orkestrimi: Burim Krasniqi


Ilir Shaqiri - Këngë Për Shefqet Bazaj (Deshmor)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Shefqet Bazaj (Deshmor)".
3. Video është e këngës "Këngë Për Shefqet Bazaj (Deshmor)", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0