Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Udhet E Mija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Ngado qe te shkoj
Eci dite e nate
Me pyesin zogjt e malit
Nuk me lene rehat
Me pyesin ato m pyesin
Sikur nuk e dine
ku shkojne kosovaret pse ne Kosove nuk rrine
Me pyesin ato m pyesin
Sikur nuk e dine
Ku shkojne kosovaret pse ne Kosove nuk rrine

Detit do te shkoj
Dita me behet nate
Me pyesin valet e detit
Nuk me lene rehat
Me pyesin ato m pyesin
Sikur nuk e dine
Ku shkojne ulqinaket pse ne Ulqin Nuk rrine
Me pyesin ato m pyesin
Sikur nuk e dine
Ku shkojne ulqinaket pse ne Ulqin Nuk rrine

Sharrit do te ngjitem
Eci dite e nate
Me pyesin zogjt e malit
Nuk me lene rehat
Me pyesin ato m pyesin
Sikur nuk e dine
Ku shkojne tetovaret pse ne Tetove nuk rrine
Me pyesin ato m pyesin
Sikur nuk e dine
Ku shkojne preshevaret pse ne Presheve nuk rrine

Ref.

Ngado qe te shkoj
Njeri pa fat
Endrrat per atdheun
Nuk me lene rehat
Me zgjojne ato me zgjojne
Dhe sikur e din
Zemra ime me thot
Do te kthehem ne Prishtine
Do te kthehem ne Prishtine
Do te kthehem ne Prishtine


Ky tekst u dërgua nga Yll IsmailiIlir Shaqiri
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1993
Festivali: Festivali i 32-të në RTSH
Teksti: Izet Rraci


Ilir Shaqiri - Udhet E Mija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Udhet E Mija".
3. Video është e këngës "Udhet E Mija", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0