A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Ingrit Gjoni & Sabiani - Parajsa


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/04/2006

2006-04-16T00:00:00

See Also

Sabiani

Music & Arrangement:

Kristi Popa

Song from the album:

"Best Of Ballads"

Song from the album:

"Ekstrem"

Participating in

Top Fest 3


Sabian: Ti edhe sot po rri e vetmuar por do vi të t'marr s'mund të rri më pa ty,sot dua t'jemi bashk se kam shume mall.

Sabian: Do të marr me vete sonte,
se i vetem ktu un jam,
do te marr të t'kem me vete,
se per ty un kam shum mall!

Ingrid: Akrepat e ores trisht' po rrotullohen,
ata ndjekin njeri tjetrin,
her ndahen,her takohen,
keshtu edhe nje cast,
iken shpejt si pa kuptuar,
por per mua tashmë,
prej kohesh koha ka ndaluar.
Sepse brenda me duket sikur prape ti je ketu,
dhe une si e dehur prap humbas ne syte e tu,
ti me flet per ndenjat,
e un vetem hesht,
pastaj ti perlotesh,
kurse un filloj te qesh,
E degjoj zerin tend dersa dridhet me ngadale,
pershperit emrin tim dhe me thua dhe dy fjal,
e une si habitur bëj sikur si kuptoj,
"Por e di se pa ty dhe pa ato fjale s'mund te jetoj."

Sabian : Do të marr me vete sonte,
se i vetem k'tu un jam,
Do te marr te t'kem me vete,
ketu lart ne parajse...(2X)

Ingrid: Atehere kur ishim bashk,
se besoja dot as vet,
se nje cast pa ty,
do me dukej sa nje jete,
por tani qe ke shkuar,
ke ikur pergjithnji,
tani dhe nje sekond,
pa ty m'duket perjetsi.

Ingrid: Prandaj kerkoj kujtime.
Sabian:Pse?
Ingrid:Per ta haruar kohen.
Sabian:Jo?
Ingrid:Dhe kam shum frik.
Sabian:Cfare?
Ingrid:Pa ty te zgjohem!
Sabian:Zgjohu shpirt..!

Ingrid:Por cdo gjë ka ndryshuar qe diten qe ke shkuar,
edhe pse marr frym zemra ime ka ndaluar,
sepse nuk gjej dot asgje më qe me ngushullon,
ndersa koha e pa shpirt akrepat rrotullon..!

Ingrid:Ku je... ku je... Me merr.
Sabian:Se epr t un kam shum malll.
Ingrid:Ku je... ku je... me merr "ATJE..."

Sabin: Do te marr me vete sonte,
Ingrid:me merr
Sabian:Se i vetem k'tu un jam,
Ingrid:se per ty un kam shum mall...
Sabiani:Do te marr tet kem me vete ktu lart ne parajse!

Sabian: Do te marr me vete sonte,
se i vetem k'tu un jam
do te marr tet kem me vete,
se per ty un kam shum mall!


Lyrics submited by No Name
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019