Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Libohova - Dhurate Per Ditlindje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Në përvjetor të ditëlindjes tënde
ke plot dhurata mbi tavolinë,
e midis tyre një glob të vogël
shokët e klasës ta kanë sjellë.
E midis tyre një glob të vogël
shokët ta kanë sjellë.***

Leht' e leht' përqark
Globi rrotullohet.
Fluturojnë mbi të
gjithë kontinentet.

(refreni 2 here)
Ja Atdheu im!
Ja, përmes kaltërsisë!
Shqipëria ime
Ja ku është!

Fushës qiellore, nëpër kristale
Fluturon globi e mban në shpinë
rrugë dhe pemë, zogj e limane
zjarre qytetesh që natën ndrijnë.
Shpresa e njerëz, erë e tufane
globi i mban mbi shpinë.***

Leht' e leht' përqark
Globi rrotullohet.
Popujt anembanë
gjithë sot po zgjohen.

(refreni 2 here)
Zemra ndezur kudo;
zjarr e flakë për liri
rrugëve qiellore
t'globit tonë.

Fushës qiellore, nëpër kristale
Fluturon globi e mban në shpinë
rrugë dhe pemë, zogj e limane
zjarre qytetesh që natën ndrijnë.
Shpresa e njerëz, erë e tufane
globi i mban mbi shpinë.***

Leht' e leht' perqark
globi rrotullohet, rrotullohet, rrotullooooooooooheeeeeeeeet...!


Ky tekst u dërgua nga Tina

Irma Libohova - Dhurate Per Ditlindje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhurate Per Ditlindje".
3. Video është e këngës "Dhurate Per Ditlindje", por nuk këndohet nga Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:


Komente 1