Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gerard Merdani - Emrin Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Degjova dikuuuu
se zemra s'te rrahu me per ne
dhe heret m'u duk shume
per te mbetur ne harrese
Ndonese per mua
heret do te jete gjithmone

Sot edhe nje dite me shume
zgjohesh me mendjen tek une
Nuk e ke me nje sms
Ku te shkruaj 'mirmengjes princeshe'

Por ti moskokcarese ty nuk te intereson
thua do ja dal si gjithmone
ja qe tani sikur nuk e ndjej me
ndoshta nuk ndjeva kurre per te

Del kalon ne rruget ku kaluam bashke
degjon fjalet qe un ti thashe
Jo une jam e forte asgje sme prek
e kto fjale nuk i beson as vete

Mes njerezve tane thjesht buzeqesh
thuaj qe me mua me sdo qe te jesh
shkaterro dhe ate pak qe mbeti..

ref.
Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
dhe mendjen ki tek une
cdo nate mendon per ne
per ate qe ne kishim dje

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
dhe gjithcka ish gabim
por ne ate zemer t'ftohte
ke te shkruar emrin tim

Dhe une nuk mund te kthej flete
kaq lehte sikur s'ndodhi gje
kur zgjohem cdo mengjes
e ti aty nuk je me
dhe zemra fillon te vdese..

Ti ndryshove por jo kujtimet
une kurre sdo them qe ste ndjeva
se mbi veten jo nuk mund te shkeeeel

ref.
Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
dhe mendjen ki tek une
cdo nate mendon per ne
per ate qe ne kishim dje

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
e gjithcka ish gabim
por ne ate zemer t'ftohte
ke te shkruar emrin tim


Ky tekst u dërgua nga saraGerard Merdani
Publikimi: 23/02/2015
Festivali: Top Fest 12


Gerard Merdani - Emrin Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emrin Tim".
3. Video është e këngës "Emrin Tim", por nuk këndohet nga Gerard Merdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gerard Merdani:


Komente 0