Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joni Aliraj - Ne Perralle Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

u shfaqe ti,ne jeten time
ateher kur te tjeret me harruan
te ftohta dallg,melankolie
shpirtin tim,kishin mbuluar

sa shume frike,me trembte vetmia
peng me mbante me mijera duar
sa pak drite,i erret ky qytet
te huaj me gjete ti,pa identitet

REF
gjithmon do te mbroj,une dashurin
si zjarrin e fundit,nen shi e stuhi
jo nuk do ta ndal,asnje pengese
vrapimin e zemres qe e nise vec ti
e ashtu do te dua,si heren e pare
me te njejten force,ashtu i marre
edhe engjejt do t'flasin,histori per ne
gjithmon do te tregojne....ata me mall.....ata me mall

u bere ti,dielli mengjesit
heret me zgjoje,doje puthje ne balle
sa cudi,dukej tjeter kjo bote
e shihja une veten,ne nje perralle

mbrekulli,thesar kam syte e tu
i pasur jam snjoh varferi
kur afrohesh ti,ngadal si flutur
zhytesh e qeshur,ne kraharorin tim

REF
gjithmon do te mbroj,une dashurin
si zjarrin e fundit,nen shi e stuhi
jo nuk do ta ndal,asnje pengese
vrapimin e zemres qe e nise vec ti
e ashtu do te dua,si heren e pare
me te njejten force,ashtu i marre
edhe engjejt do t'flasin,histori per ne
gjithmon do te tregojne....ata me mall.....ata me mall

ndoshta nje dite ti do te shohesh
veten tende te plakur ne pasqyre
aty prane teje ulur do tjem dhe une
do jetoj per ty
per ate fytyre...


Ky tekst u dërgua nga joni alirajJoni Aliraj
Publikimi: 26/02/2015
Festivali: Top Fest 12


Joni Aliraj - Ne Perralle
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Perralle".
3. Video është e këngës "Ne Perralle", por nuk këndohet nga Joni Aliraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joni Aliraj:


Komente 0