Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jurgen Kaçani & Febi Revolt - Babale (Feat. Irgen Çela)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  40

Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale t'u befsha kurban

E shtruar tavolina gotat plot raki
Te mbledhur jemi sot mbledh me shoqerine
Hajde cuna goca nje dolli ta ngreme
Se po vjen babalja zjarr do digjet vendi

Ore pasha
Me flasin babale
Nuk di te kendoj
Por di te hedh valle
Party me shampanje
Party dhe me shkume
Cohu kerce
Briskun e kam une

Refreni: x2
Babale babale hajde mor aman
Babale babale t'u befsha kurban
Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale djale kapedan

O sa lezet ka sot zjarr po tundet vendi
Gotat shkojne me fund si babalja s'gjeni
Ndizet atmosfera kido ai vjen
O gjigant i jugut motherf**ker per cdo sen

Ore gjigant me thrrasin babale
Jam pëshkaqën ne dët
Behem ujk ne male
Lere muhabetin mos e zgjatni shume
Rakin e pi me eks makiaton pa shkume

Refreni: x2
Babale babale hajde mor aman
Babale babale t'u befsha kurban
Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale djale kapedan

Refreni: x2
Babale babale hajde mor aman
Babale babale t'u befsha kurban
Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale djale kapedan


Ky tekst u dërgua nga Rezart KryemadhiJurgen Kaçani & Febi Shkurti
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/07/2019
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Jurgen Kaçani
Orkestrimi: Enis Mullaj
Video Produksioni: Four Infinit Production


Jurgen Kaçani & Febi Revolt - Babale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babale".
3. Video është e këngës "Babale", por nuk këndohet nga Jurgen Kaçani & Febi Revolt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jurgen Kaçani:


Komente 0