Më mbaj mend (për 1 muaj)

Justina Aliaj - Djali Im (Feat. D.M.K. & Ada)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  32

Ti Je Zemra Ime e Vogel
kur ti buzqesh ma ndriçon gjith boten,

fjal zemre per djalin tim te vogel,
lindja e te cilit me ndryshoji boten,
ska fjale te mjaftueshme ta pershkruaj,
lumturine qe ndjen nje prind kur kanithik ka nje fmi,
ska kenaqesi me te madhe,
buzqeshja e nje femije ben ti harrosh hallet,
e veshtroj djalin tim edhe mendoj sa i pafajshem eshte ai vetem do te lodroj,
hidhet perdridhet,dhe verdall sillet, rrezohet ngrihet dhe mbrapa perdes fshihet,
me mijra lodrash ca i ka ca i ka hedhur 1 milion makina tvogla ku i ka mbledhur,
a e lumtur dhe e bukur bota e femijeve nje bote engjullore dhe shum naive,
kur flen gjum ngadal i afrohem, ja perkedhel floket megjithse mundohem,
qe mos ta zgjoj me ze te ulet i pershperis ne gjum zogu i vogel babi te do shum,
ja marr doren e vogel dhe ngadale ja ledhatoj e puth djalin ne ball dhe shpatullat ja mbuloj,
fli gjum o engjull pafsh endrra te bukura,
mos ki frike se babi eshte ktu,
justin i vogel babi eshte ktu..
eheheh... babi te ka xhaan...

Ti Je Zemra Ime e Vogel
kur ti buzqesh ma ndriçon gjith boten,
lindja jote shpirtin ma gezoj,
pa ty jeten dot nuk e kuptoj o engjelll...

justin zogu i vogel e di qe keto fjal ti akoma si kupton,
vetem 3 vjec o shpirt o engjull..truri jot i vogel akoma eshte i njome,
por kur te rritesh dhe kete kenge ta degjosh,
kur te fillosh te mesosh te shkruash te lexosh,
do ta kuptosh qe ti per mua je gjithcka.a.a
me zemer do te tmbroj nga poshtersirat qe ka jeta,
nuk do lejoj njeri qe ty te tprek, e te tngacmoj,
aty do jem cdo hap te jetes tende qe ty te tmsoj,
sa qudi se ndryshoni ju ku behet me femi,
mendja vetem te femija rri harrove ke dhe ti,
po tani zogu i vogel merre spidermanin,supermanin, power ranger,edhe batmanin,
do ti le te gjitha gjerat dhe me ty do luaj,
ta dish zogu i babit...
babi te ka xhaan...

Ti Je Zemra Ime e Vogel
kur ti buzqesh ma ndriçon gjith boten,
lindja jote shpirtin ma gezoj,
pa ty jeten dot nuk e kuptoj,

Ti Je Zemra Ime e Vogel
kur ti buzqesh ma ndriçon gjith boten,
lindja jote shpirtin ma gezoj,
pa ty jeten dot nuk e kuptoj o engjelll...


Ky tekst u dërgua nga Emi A.k.a Kristal


Nuk kemi video për këtë këngë.


Justina Aliaj
Featuring: D.M.K. & Ada
Publikimi: 27/01/2008


Justina Aliaj - Djali Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djali Im".
3. Video është e këngës "Djali Im", por nuk këndohet nga Justina Aliaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Justina Aliaj:


Komente 1