Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Kastriot Gjini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  26
(1949-1979)  
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Kastriot Gjini është një autor këngësh i njohur. “Të jetosh gjatë një jetë të shkurtër”, është përcaktimi i drejtpërdrejtë për jetën e Kastriot Gjinit, që me krijimtarinë e tij goditi me forcën pozitive të artit një plejadë kompozitorësh të karrierës. Kompozitori i suksesshëm la gjyrmë në kujtesën e rinisë së asaj kohe me këngët e tij “Katolina”, “Fqinja” dhe shumë të tjera, që edhe sot këndohen me ëndje. Ai ka pasur fëmijëri të mbarë deri në momentin që u sëmur. Sëmundja kardiake do ta shoqëro...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Enver Shëngjergji

Zaho Balili

Abdulla Grimci

Shpëtim Kushta

De Vox

Zef Coba

Feim Ibrahimi

Aurid Gjini

Edmond Veizaj

Alqi Kareco

Tags: Kastriot Gjini


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet