Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kastro Zizo - Kikiriku

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kikiriku".
3. Video është e këngës "Kikiriku", por nuk këndohet nga Kastro Zizo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kastro Zizo - Kikiriku  (Feat. Noga)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Muzika & Teksti:

Kastro Zizo

Këngë e albumit:

"20 Hite 2010"

Këngë e albumit:

"Ketri, Pula Dhe Njeriu"

Këngë e albumit:

"Souljah"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Noga

13/12/2010

2010-12-13T12:42:41+00:00
kikirik i vogel kikirik i madh
me thane, te thane, se lane
qe ditet e mija do te vinin dal nga dale
dhe ku me se fundi sollen vendin ku do piqej,
do digjej, mendoj se jepej shija e duhur apo flitej
po flitej per miljona apo dona
kerkoje veten tate te humnere bojna bojna
e thojna kerkojna ate qe se besojm na
e dime na si pime na e bojme si haxha SHQIPJA
fillon te dita e pare acari pi barin
kush hup me mua dije se kalon cari
a po me kupton apo si duket litari
dhe krahason sa kikirik eshte shqiptari

kikirik i vogel kikirik i madh.....

bie shi e djelli ka harru te dali
te gjith gezojne qe tja veve fajin shqiptarit
i dine 2 fjale kur skllaverohen tek tjetri
i thone pasqyres je mbreti
i thone pa ty nuk vle deti
e keshtu kalohen male male dhe kodra
me iken truri per norga
me fluturon mua mendja
oooo....
hajde korre hajde merre
hajde korre hajde bleje
u bon dhe ditet e mia
kur vendosem qe te iknim ne nga shpia
dhe me von ta bonim vija vija
aq a kishim ne fuqija
apo dija apo dija
ka ndodhur qe te vunim me pahir
ne ne pahirna

kikirik i vogel kikirik i madh je ti.....


Ky tekst u dërgua nga Juli
Më Shumë Këngë Nga Kastro Zizo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet