Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kelly

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Kelly është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai ka studiuar ne Akademine e Arteve ne Tirane dhe punon si producent muzikor. Ai ka bere shume kenge te cilat tashme jane hite dhe ka marre pjese ne disa festivale. Në Shtator 2007, Kelly merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Loti Qe Fal". Në Maj 2009, Kelly merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Neser". Në Maj 2008, Kelly merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Braktisja", ku shkon deri ne finale dhe fiton çmimin "Best Pop & Rock". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Adriano Rama

Joni Aliraj

Ergys Shahu

Klejvis Saliaj

Silver Metka

Luiz Ejlli

Kristo Thano

Klajdi Haruni

Mateus Frroku

Erik Lloshi

Tags: Kelly, Kelli


Komente mbi këtë artist