A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Klajdi Haruni - Mbase  (Feat. Bruno)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  28

Fans' Comments

1 🔥🔥

17/06/2018

2018-06-17T16:00:02

Featuring

Bruno

Music:

Bruno

Music & Lyrics:

Flori Mumajesi

Video Production:

Magic Eye


A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

Të ishim bashkë nuk paska qënë e shkrujt
Paska qën e shkrujt larg njoni tjetrit me vujt
E di kur ta kërcesh këtë kong pa mu
Ti do buzëqeshësh dhe do të kujtohem unë

Këndo ti o io io io io
Kërce ti o io io io io
Këndo ti o io io io io
Kërce ti o io io io io

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

E di mrena vetes ti m’ke dasht
Po ti m’ke dasht
Edhe pse nuk jemi më ne bashk
Edhe pse nuk jemi më ne bashk

Plus sytë e mi
nuk kan pa mrekulli
Plus je i vetmi motiv
dhe më vjen si kjo melodi

o io io io io
Kërce ti o io io io io
Këndo ti o io io io io
Kërce ti o io io io io

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde ndonjeherë
A më ke dasht

e-Cards (2)

U krijua nga ana 2018-09-04 18:05:46
A m’ke dasht ti mbase
A m’ke dasht ti mbase
Pyete veten tënde
ndonjëherë
A më ke dasht?
U krijua nga Sara 2018-08-16 08:35:39
E di mrena vetes ti m’ke dasht
Po, ti m’ke dasht
Edhe pse nuk jemi më ne bashkë
Edhe pse nuk jemi më ne bashkë

Add an e-Card

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019