Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - Mesuesi I Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Erdha prapë në shkollën time
Mbaj në zemër një mall të madh
Në mes nxënësve përsëri
Më del mësuesi im i parë

Me kujtohen ato vite
kur dikur mes shokeve shkonja
ne banken e kesaj shkolle
rrugen e dijes nisem tok

Ste haroj mesuesi im i pare
me mesove ABC - ne
qe te behem djale i mbare
dhe me gjak ta mbroj atdhene

Erdha prap ne shkollen time
mbaj ne zemer nje mall te madh
ne mes nxenesve perseri
me del mesuesi im i pare

Ne u ritem dhe kudo
na gjen sot neper atdhe
fjalet tuaja ne kujtojme
mesuesi i pare ti je per ne!


Ky tekst u dërgua nga  stafi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Cover: Gjergj Suljoti - Mesuesi I Parë
Kozma Dushi
Publikimi: 09/11/2011
Muzika: Luan Zhegu
Teksti: Tonin Miloti


Kozma Dushi - Mesuesi I Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesuesi I Pare".
3. Video është e këngës "Mesuesi I Pare", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:


Komente 2