A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Kripmjaltezat - Kripmjaltezat Dhe Zeheri  (Feat. Mariza Ikonomi)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/07/2013

2013-07-13T13:45:32

Featuring

Mariza Ikonomi

Song from the album:

"Planeti Kripemjaltezat"


Ky ze I bukur stomakun ma perzien
Kete ze une do ta shtrydh dhe do ta pi si leng,
sepse une jam Zeheri.
Nga zeri I ferrit vij.
Mesoni gjuhen time:
Squk, glluk, shlla-shlli
Kabllo,priza…
Zera femijesh dua te ha tani.
O femije,une jam Kripemjalteza
Me therriten endrrat “EJA”.
Sa iu prek me krahe
Se bashku shkojme me larg.
Qiellit blu
Ku banoni vetem ju.

Ideja:L.Bombaj. Teksti:K.Cukali. Kompozoi&orkestroi: Kristi.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019