A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Kristo - Fryma Qe Marr


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  76

22/10/2012

2012-10-22T00:14:40

Muzika:

Alban Skenderaj

Teksti:

Alban Skenderaj

Orkestrimi:

Elgit Doda

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2012


Une po lagem ne shi
Sa eshte ora se di
Autobusin e radhes po pres
Mendja ngeci te ti

Me nje zemer te ndare
syte e tu pa i pare
qe si rrezet e diellit mungojne
ne kte dimer acar

Dhe doren tende ndjej papritur
vetem nje cast
sa mijera fjale kam pergatitur
dhe s`mundem te flas,dhe s`mundem te flas

Ref
Je fryma qe marr
Je bota qe ndal
Je fantazi qe le shpirtin pa fjale
Si drita je ti
Je ti syte e mi
Edhe kur heshtjen te fal kam then mijera fjale

Me nje zemer te ndare
syte e tu pa i pare
qe si rrezet e diellit mungojne
ne kte dimer acar

Dhe doren tende ndjej papritur
vetem nje cast
sa mijera fjale kam pergatitur
dhe s`mundem te flas,dhe s`mundem te flas

Ref 4x
Je fryma qe marr
Je bota qe ndal
Je fantazi qe le shpirtin pa fjale
Si drita je ti
Je ti syte e mi
Edhe kur heshtjen te fal kam then mijera fjale


Ky tekst u dërgua nga amanda


teksteshqip.com © 2007 - 2018