Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labinot Rexha - Faleminderit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Orkestrimi:

Granit Gashi

Muzika & Orkestrimi:

Nurteel

Teksti:

Ghulo

Komente

Asnjë Koment

16/02/2017

2017-02-16T18:08:32+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Faleminderit" kënduar nga Labinot Rexha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Labinot Rexha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Alban Skënderaj - Faleminderit

Prapë më sollen këmbët tek ti
Kjo është hera e fundit që vij
Nuk mund ta kthej
kohën unë pas për ne të dy
Se ti më ke dhënë me qindra mundësi
të kam lodhur zemër, e di
nuk do ti shoh,
nuk do ti puth më sytë e tu

Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
më dhe aq shumë vërtetë
sa do mjaftonte për 1000 vjet
dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë

REF.:
Faleminderit, Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje që më dhe
Faleminderit, Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
aty ku... ku... ku më le
aty ku... ku... ku më le

Dukesh kaq e lumtur tani
gati dukesh tjetër njeri
Nën cilin qiell,
nën cilin diell merr energji?
Zemër jam vërtet i lumtur për ty
dhe pse s'më lexohet në sy
ti buzëqesh, unë i gëlltis lotët e mi

Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
më dhe aq shumë vërtet
sa do mjaftonte për 1000 vjet
dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë

REF.:
Faleminderit, Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje që më dhe
Faleminderit, Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
aty ku... ku... ku më le
aty ku... ku... ku më le

2Ton - Faleminderit

M'kujtohen dita kur jom lut per me pas qka kom tash
S'pata nevoj per kerkon as kerkujt nuk i thash
Dikush priti mu dorzu, po asniher se lash
Se kom dashte mendimin tond e kom dite ma bo rrafsh
Qa kom bo osht pak ky osht veq fillimi
Ki me pa sa larg un e kom qellimin
Ata qe mkan perkrah drejt kti rrugtimi
Gjithmon nzemren tem n'shej falenderimi

Ngoje zemren tone mos i ngo tjert se me mujt tnalin
Ata ti japin krejt po suksesin nuk ta falin
Jo nuk ta falin...
Ngoje zemren tone mos i ngo tjert se me mujt tnalin
Ata ti japin krejt po suksesin nuk ta falin
Jo nuk ta falin...

Tjeter nivel edhe strategji
Njerzt e dojn mnyren qysh une kom mrri
E ngoj zemren tem fjalt nuk i ni
Muna me t'kuptu nese inat ma ki
Faleminderit Zotit familjes edhe shokve
Ata qe mdhojn dashni prej tona onve
Ata qe kurr nuk em laaan vet
Prej fillimit deri tash asni moment

Ngoje zemren tone mos i ngo tjert se me mujt tnalin
Ata ti japin krejt po suksesin nuk ta falin
Jo nuk ta falin...
Ngoje zemren tone mos i ngo tjert se me mujt tnalin
Ata ti japin krejt po suksesin nuk ta falin
Jo nuk ta falin...

Frederik Ndoci & Ema Ndoja - Faleminderit

Ema:
Sa here hedh syte, ne rrugen qe kam ecur
me shfaqet ne te, nje vajze e vogel
me doren sa nje flutur,
qe mrekullohet pas cdo vargu te bukur
dhe fluturon me krahe endrash
per tu bere poete.

Me kete enderr i celja mengjeset
me kete enderr thura me vone ndonje varg
gjersa nje dite nen dritat e nje skene papritur
u magjepsa nga nje tjeter art.

Dhe kur vrapova pas shfaqjes ti dhuroja
nje tufe me lule artistit kengetar
me ze te shpirtit vetes sec i thosha
ne kete skene do mund ndonjehere te dal?

Frederiku:
Atehere si ne skene une kendoj
dhe vec prinderit pata spektatore
nen tingujt e embel fluturonja
per mikrofon nje loder ish ne dore.

Ema:
Ate nate deshirash, nate enderimesh
do vishja fustanin e bardhe si bore
vetem s'do t'isha nusja e dasmes sime jo
por Zhuliete e re ne ekranin dhe skenen tone.

Dhe ndodh qe duke ecur cdo dite bashke me ju
ne rrugen tone qe vete ne e celem
nje varg te recitoj me ze ja keshtu
ndonje qe me degjon, cilter buzeqeshen

ne rrugen tone ec, per ju mendoj
dhe ndodh qe pa ju njohur te me pershendesni
dikush emrin tim shokut nen ze ja thote
dhe une ne cdo cast ju them Faleminderit

Frederiku:
Faleminderit
Ju burim frymezimi qe shpirt na dhate
dhe zemer qe tju flas nga skena jone
faleminderit
ju qe zjarr na i dhate guximit dhe zemres
qe me driten e diellit na i mbushni plot
kjo dashuria juaj e pafund
asnje cast nuk na braktis ne jo
edhe nje cast urimi sikur te kete tek ne
eshte fjala juaj qe na thote krijo!
Faleminderit

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Labinot Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet