TEKSTESHQIP

Ledina Çelo
Loje Dashurie
Lyrics
(Feat. Memli Krasniqi)

(Memli Krasniqi)

Heee..ahaaa...yeah
Ledy...Lejdina

Tashme e disa jave me je bere fiksion
Po m'krijon tension, probleme po me shkakton
Ta kam vene syrin dhe pse ti nuk e di
A thua me te vertete kaq e veshtire te jesh ti ?

Hmm,nuk e di edhe sa keshtu do te zgjase
Kjo taktike e jote s'mund te jete kaq 'Mos me plas'
Edhe pse une kam kohe dhe nerva te te duroj
Dua te te tregoj se lojen s'po ta kuptoj

(Ledina Çelo)

Pse po me ngacmon, a s'kupton
Se nuk mund te me pushtosh aq lehte
Kot me provokon, s'me mashtron
Ende ty nje rruge e gjate
Ty te ka mbet

(Refreni)

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Eshte i embel ky denim!

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Sa i embel eshte ky denim!

(Memli Krasniqi)

Ok pra, tash e di qellimin tend
Edhe pse s'po me zihet vendi vend
Por do ta luaj lojen tende ashtu sic kerkon
Se ne fund fiton gjithmone ai qe duron

Nga Prishtina ne Tirane
Kam kerkuar ne cdo ane
Poshte e lart, gjere e gjate
Nje vajze t'me lej rehat
Por tash' qe te gjeta ty
Mund te pres edhe pak
Por jo dhjete vjet
Ngutu pak, mos me plas!

(Ledina Çelo)

Ende s'po me njeh
A se sheh
Se cdo gje qe ti e ben
Nuk vlen

Nuk te ka sukses
Asnje gjest
Te shpeton vetem ajo
Qe brenda ndjen

(Refreni)

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Eshte i embel ky denim!

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Sa i embel eshte ky denim!

Te kam thene se une nuk jam e lehte (nuk jam e lehte)
Rregullat i caktoj une
Me ndryshe do te jete
Nese do ti me mua te jesh (me mua)
Duhet pritur edhe pak (pritur edhe pak)
Durim duhet te kesh

Sa i embel ky denim!

(Refreni)

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Eshte i embel ky denim!

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Sa i embel eshte ky denim!

Te kam thene se une nuk jam e lehte (nuk jam e lehte)
Rregullat i caktoj une
Me ndryshe do te jete
Nese do ti me mua te jesh (me mua)
Duhet pritur edhe pak (pritur edhe pak)
Durim duhet te kesh

DËRGOI: