A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Leonora Jakupi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  481
  • Origin:
  • Skënderaj 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 40
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Leonora Jakupi is a very famous singer of Pop music. Një ndër këngëtaret më të njohura, dhe me te bukura dhe preferuara në trojet shqiptare. Karriera e Leonorës ka filluar në moshën 15 vjeçare ku ka kënduar për herë të parë në festivalin "Zëri i Drenicës". Kënga e parë ishte "Dallëndyshe dhe bukuroshe". Ka marr pjesë edhe në festivale të tjera si për shembull Festivali në Radio dhe Televizionin Shqiptar. Albumet e Leonorës përmbajnë muzikë të rrymave të ndryshme. Albumet e fundit përmbajnë këngë po...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Zemra Te Kerkon (2006)

Leonora (2005)

Hite Te Zgjedhura (2004)

Krejt Ndryshe (2003)

Kaperolle (2002)

Sahara (2002)

Sahara Dhe Kaperrolle (Album I Dyfishte) (2001)

Egersira Qe Vret (1997)

Greatest Hits: Dilema


» Add A Song »

Te Kam Jete
Pushkë E Çifteli
Pa Asnje Dyshim
Diamant
Ti Nuk Egsiston
Ende Te Dua
I Harruar
S'e Ndaloj
Te Falem Ty Kosovë
Vajza E Kojshisë


Translations (14)


Related Artists:

Arta Bajrami

Edona Llalloshi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili

Elsa Lila

Anjeza Branka

Rozana Radi

Mariza Ikonomi

Soni Malaj

Bleona Qereti


Tags: Leonora Jakupi, Eleonora Jakupi

Leonora Jakupi in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019