Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - S`kemi Kohe Per Fjale  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Greatest Hits: Dilema"

Komente

Asnjë Koment

29/12/2002

2002-12-29T11:16:03+00:00Mos mendo se e ke lehte me mua,
S`me mashtron dot me puthjet tua,
Dhe kur me therret ne emer,
Diçka se ç`me therr ne zemer,
Sikur s`jam per ty e vetmja femer.

Sonte me trego diçka me teper,
Me kane thene se je nje ujk i vjeter,
Nese me prek dora jote,
Nese ndjenjat do t`m`i zgjonte,
Do ta fal gezimin e kesaj bote.

Dua t'perqafoj por skam guxim
dua qe te ndjej ne trupin tim,
Andaj me kupto se paku,
Se per ty po me vlon gjaku,
Se per syte e tu
M`ka zene meraku.

Ref:
Sonte s`kemi kohe per fjal,
T`lutem eja sa me pare,
Dhe te them se shum e gabon,
Nese buzen s`ma shijon.


Ky tekst u dërgua nga  Zanita
Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet