Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lind Prizreni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
 • Vendlindja:
 • Prizren 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Lind Prizreni është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo etno dhe tallava. Ndersa mesimet e para i mori ne shkollen fillore Zenel Hajdini ne fshatin Arbanas ish serbica e ulët, ndersa shkollimin e mesem e mbaroj ne shkollen ekonomike ne prizren Ymer Prizreni drejtim Gastronomis. Lindi si fëmi ishte shum i dhën mbash muzikes ngase edhe vet babi jon ishte muzikant Lindi per here te pare para nje publiku u shfaq live me 9 mar 2001 per nder te dites se 7.8.9 mars nga ajo dit lindi filloj bashke me babin ne per dasma ahengje...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentKenge Dasmash 2019 (2019)

☆☆☆☆

Bota (2018)

★★★☆☆

Si Magji (2016)

★★★☆☆


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ernim Ibrahimi

Durim Malaj

Liridon Hoti (Liri)

Gasso

Nisret Krasniqi

Astrit Mulaj

Samson Gjoni

Celi Uka

Besnik Salihu

Dryton Deqanasi

Tags: Lind Prizreni


Komente mbi këtë artist