Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lori - Lule Bore Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Tuj shetit un n'mal e n'koder,
tuj prek lulet t'gjith me dorë,
ne n'nji kopsht ma t'buk’ren n'Shkoder,
ty të gjeta luleborë

Je e vogel por e plotë,
ty t'kerkoj un tash sa mot,
tash sa mot un ty t'kërkoj,
veç me ty jeten ta coj,
Eja, eja luleborë,
se me ty do thur kuror.
Eja, eja luleborë,
se me ty do thur kuror.

Pash' ma t’buk’ren stinë t’pranverës
Pash' ma t’buk’rin drandofill!
Mos t’ja falish kuj ti erën
Se për mu vetëm ke çilë!
Lori
Publikimi: 18/12/2022
Orkestrimi: Naim Krasniqi


Lori - Lule Bore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule Bore".
3. Video është e këngës "Lule Bore", por nuk këndohet nga Lori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lori:


Komente 0