Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lyric Master - Sot Po Qaj (Feat. Mixeri & Kusha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37

Sot po qaj se m'djeg malli shumë i ranë
E sot po qaj Vetëm për ty, se jeta pas
Nuk mundet me u kthy !

Mixeri :
E humba dashurinë e vjetër ,
si ajo s'ka tjetër ,
Asnjë s'mundet atë ta zavëndsoj .
Një dashuri, një jetë ..
një lotë më ra i vërtetë ,
dhe rrjedhin sytë e tu
kur thash se shumë Të Du !
Një jetë une do te pres ,
por jo edhe një tjetër .
Do t'më kërkosh mua
Dashurinë e vjetër .

Të deshta vetëm ty ,
më shumë se jetën time.
Si u ndrru koha ,
të mbesë për ty veq kujtime.

Reff:
Një zemër e thyer sot po qan
dhe m'djeg malli shumë i ranë,
Sot po qaj vetëm për ty
Jeta pas nuk mundet me u kthy !

Kusha:
Një ditë nga gjumi zgjohu
dhe sytë laj me lotë,
mendon se tani mua
nuk më gjen në kët botë.
Në kët moment të hidhur
aspak ti mos qaj ,
merre fotografinë time
dhe në duar e mbaj .
Dashurinë time ,
me para dot se blen
sa do të mundohesh
në treg sun e gjen .
Një çast shumë i rënd
një çast shumë i vështirë ,
më detyron zemrën
të them lamtumirë !

Reff:
Një zemër e thyer sot po qan
dhe m'djeg malli shumë i ranë ,
Sot po qaj vetëm për ty
Jeta pas nuk mundet me u kthy !

Lyric Master :
Ky është fund i hidhur
ky quhet mbarim .
Kur ty mas shumti të deshta
më solle shum pikëllim .
E kisha veq një jetë ,
atë e ruja për ty
mirëpo fati kështu deshti ,
të jetoj me lotë në sy .
Dikur sa të deshta
tani nuk po besojë ,
se në jetën tënde më s'ekzitoj .
Isha thelluar n'mendime
me kujtimet tua, sikur mua
më vjen një zë, duke më thënë se Të Dua !

Reff:
Një zemër e thyer sot po qan
dhe m'djeg malli shumë i ranë ,
Sot po qaj vetëm për ty
Jeta pas nuk mundet me u kthy !

Një zemër e thyer sot po qan
dhe m'djeg malli shumë i ranë,
Sot po qaj vetëm për ty
Jeta pas nuk mundet me u kthy!


Ky tekst u dërgua nga  Linn`a   GonaaaLyric Master
Featuring: Kushtrim Kelani & Mixeri
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/09/2011


Lyric Master - Sot Po Qaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sot Po Qaj".
3. Video është e këngës "Sot Po Qaj", por nuk këndohet nga Lyric Master.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lyric Master:


Komente 8