Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Netët Pa Babain  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  35

Muzika & Teksti:

Fatmir Muja

Orkestrimi:

Rrahman Kryeziu

Këngë e albumit:

"O Zot Faleminderit"

Komente

Asnjë Koment

27/12/2005

2005-12-27T14:10:03+00:00Shkoj edhe nje dite e na la ne terr
Nje nane me nje vajze gjumi n'shpi si merr
Tuj qa ne dritare ka mbet vajza e vogel
Sonte e du babin, se du asnje loder

Refreni
Mos gjetsha me i shkru k'to fjal lapse as leter
Vajza i pi lotet, baba diçka tjeter
Edhe sonte babi shetit n'kafene
Edhe sonte vajza nuk mundet me fjete
Koha eshte si shpata dhe njerzit i pret
Mjere ai qe s'gjen kohe per femij't e vet

Edhe sonte babi veç me nanen jam
Hajde rri me mu se tjeter babe s'kam
Zemra jote vogel ç'do nate ashte tuj t'prit
Hajde rri me mu se shume jam merzit

Refreni
Mos gjetsha me i shkru k'to fjal lapse as leter
Vajza i pi lotet, baba diçka tjeter
Edhe sonte babi shetit n'kafene
Edhe sonte vajza nuk mundet me fjete
Koha eshte si shpata dhe njerzit i pret
Mjere ai qe s'gjen kohe per femij't e vet


Ky tekst u dërgua nga Noza
Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet