Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - U Nisa Nga Tetova (Feat. Shkurte Fejza)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Mahmuti...
Kur u nisa moter
Nga Tetova
Çiftelin me vete
Une e morra

Dhe u ngjita Sharrit
Mbulu me bore
Mir se t'gjeta moter
Ne Kosove

Shkurtja...
Mir se erdhe vlla i motres
Bashk t'ja knojm nji kang Kosoves
Le t'jehoj çiftelija prap
Se liria nuk vjen pa derdh gjak

Ref...x2
Mahmuti...
Mir se t'gjeta moter

Shkurtja...
Mir se erdhe vella

Sebashku...
Dy krahet e shqipes
Kurr nuk kan me u nda

Mahmuti...
Kur kam dal moter
N'maje t'Sharrit
Dy lot moter
M'kan pikun prej mallit

Per Kosoven
Qe e pash te lire
Per Tetoven
Qe e lash n'errsir

Shkurtja...
Kan me ardh vlla dit te mira
N'troje tona s'ka vend errsira
N'daç me ndi tingujt e liris
Merre pushken n'ven te çiftelis

Ref...x2
Mahmuti...
Mir se t'gjeta moter

Shkurtja...
Mir se erdhe vella

Sebashku...
Dy krahet e shqipes
Kurr nuk kan me u nda

...

Sebashku...
Dy krahet e shqipes
Kurr nuk kan me u nda


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberMahmut Ferati
Featuring: Shkurte Fejza
Publikimi: 01/12/2011


Mahmut Ferati - U Nisa Nga Tetova
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "U Nisa Nga Tetova".
3. Video është e këngës "U Nisa Nga Tetova", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0