Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malësori

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  46
 • Emri i Vërtetë:
 • Malësor Prenkocaj
 • Vendlindja:
 • Podgoricë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 44 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Malësori është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Malesori është një këngëtar i njohur shqiptar nga Triesh, në Malesija, Mali i Zi, ku ai jetoi dhe u rrit, ai përfundoi shkollën fillore dhe të mesme në Podgoricë. Emri i tij i plotë është Malesori Prënkoçaj. Pasioni i tij për muzikën shqiptare nisi kur ai ishte një fëmijë. Malesori ishte një anëtar i grupit folklorik të famshme nga Triesh, të quajtur "Besa", ku ai ishte i njohur si një këngëtare dhe instrumentalists i instrumenteve të folklori...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

1 🔥Kenga Jone (2017)

★★★★★

Zambaku I Bardhe (2014)

★★★★★

Moj E Mira (2012)

★★★★★

The Best Of Malesori Vol. 2 (2010)

★★★★★

Atmosfere Pa Kufij (2010)

★★★★★

Hasmëri E Fundit (2009)

★★★★★

Kthehuni (2008)

★★★★★

The Best Of Malesori Vol. 1 (2007)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (4)

0
0
0
5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Kosovar Alija

Visar Peja

Hysi Hasani

Luli (Lulzim Sadiku)

Astrit Stafai

Besim Krasniqi

Butrint Bicurri

Alban Shehu

Mili Sallauka

Beke Nikqi

Tags: Malesori, Malsori, Malesor Prenkocaj


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet