A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Malesori - Hajgare


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Kthehuni"

Song from the album:

"The Best Of Malesori Vol. 1"


Ke ardhur ngadalë si era e vjeshtës
Që gjethet i shkund pa dhimbje, pa zhurmë
Ashtu pa pyet ke hyrë në zemrën time
Ku nuk kish guxuar të hyj askush kurrë.

E nuk ke pyet a dhëmb ajo zemër
A ka vend të lirë për pak dashuri
E nuk t’ ka shkuar aspak o ndër mendje
se mund të më vrasësh moj ti për gjithni.

Her më vjen e shkon,
A s’e din shpirtin tim e shkatërron.

Ref:
Hajgare, me mua po ban’ vetëm hajgare
Me ndjenjat e mia hajgare
Ti dashurinë tonë e ke hajgare
Edhe këtë jetë e ke hajgare.

Teksti:
Muzika: Malësori
Aranzhmani: Luigj Dedvukaj
Këndon: MALËSORI


Lyrics submited by Lui
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019