Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malesori - Takimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Mas shume vitesh perseri u takuam
me duket ndjenjat kishin fjetur
Perseri ma fale te njejten gjalleri
e cila mendova se ne shpirt ka vdekur

Ajo puthje e shkurter
nje shekull zgjati
sa me te pyet asgje nuk arrita
i lodhur u ktheva
ne rruget e vjetra
valle dhe nje here
nga fati un ika

Ref: Degjo nena ime e dashur
vargjet e mia me mall plot
per kto vuajtje qe shpirtin ma rrembyen
por te lutem ti nene mos derdh lot

Degjo nena ime e dashur
vargjet e mia me mall plot
per kto vuajtje qe shpirtin ma rrembyen
por te lutem ti nene mos derdh lot

Ajo puthje e shkurter
nje shekull zgjati
sa me te pyet asgje nuk arrita
i lodhur u ktheva
ne rruget e vjetra
valle edhe nje here
nga fati un ika

Ref: Degjo nena ime e dashur
vargjet e mia me mall plot
per kto vuajtje qe shpirtin ma rrembyen
por te lutem ti nene mos derdh lot

Degjo nena ime e dashur
vargjet e mia me mall plot
per kto vuajtje qe shpirtin ma rrembyen
por te lutem ti nene mos derdh lot


Ky tekst u dërgua nga RinaMalësori
Publikimi: 01/12/2004


Malesori - Takimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Takimi".
3. Video është e këngës "Takimi", por nuk këndohet nga Malesori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Malësori:


Komente 0