Më mbaj mend (për 1 muaj)


Malesori - Plisi I Bardh

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plisi I Bardh".
3. Video është e këngës "Plisi I Bardh", por nuk këndohet nga Malesori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Malesori - Plisi I Bardh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"Zambaku I Bardhe"

Komente

Asnjë Koment

18/03/2013

2013-03-18T22:37:41+00:00isha i vogel pyeta gjyshin plake
"ceshte plisi i bardhe qe mbane ne koke?"

me buzqeshi feshini djerset e ballit
me tha "plisi esht simbol i shqiptarit.
eshte vula jone e lashtesise
vjen nga koha e vjeter e pellazgise
eshte dhurate nga vete maja e malit
ne k'te toke t'a mbajme ne djal mas djalit"

Ref.:

jam pellazg ilir shqiptar
te tregon plisi i bardhe
me mikpritje e bujari
une jam rrit ne shqiptari!

plisabardhe e faqebardhe
ne k'te toke une jam i pare
le ta merr vesh bota mbare
jam krenar qe jam shqiptar!

"kete plis oh kete plis te bardhe
e kane mbajte shum breza me rradhe
ne koke e mbajten: Pirro Odiseu...
Agroni Genti edhe Skenderbeu.

labe malesore oh dardane e came
t'gjith shqipnine oh qe e kane nane
me krenari ate e mban shqiptari
sic e mbajti dhe adem jashari"

Ref.:

jam pellazg ilir shqiptar
te tregon plisi i bardhe
me mikpritje e bujari
une jam rrit ne shqiptari!

plisabardhe e faqebardhe
ne k'te toke une jam i pare
le ta merr vesh bota mbare
jam krenar qe jam shqiptar!

le ta merr vesh bota mbare
ne k'te toke une jam i pare
jam krenar qe jam shqiptar!


Ky tekst u dërgua nga Fisnik J.
Më Shumë Këngë Nga Malësori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet