Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Manjola Nallbani - Une Ty Moj Te Kam Dasht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Ty Moj Te Kam Dasht".
3. Video është e këngës "Une Ty Moj Te Kam Dasht", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Manjola Nallbani - Une Ty Moj Te Kam Dasht Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  15

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Art"

Këngë e albumit:

"Maratona E Këngës Popullore Qytetare, Vol. 6"

Komente

Asnjë Koment

01/01/2003

2002-12-31T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Une Ty Moj Te Kam Dasht" kënduar nga Manjola Nallbani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN

Orkestrimi: Genti Lako

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nexhmije Pagarusha - Une Ty Moj Te Kam Dasht

Unë ty moj të kam dashtë

Unë ty moj të kam dasht-e, i- je
Prej së vogli, deri n'pleqni
S’të erdhi keq e i-je,me më lanë, e i-je
E të marrish tjetër njeri?

Sytë e mi ma s’po shikojnë
Qajnë e rrjedhin si burim.
Ah moj zemër i-je, shumë durove, i-je
Digju, kallu, hajde bre shpirti im!
Bekim Fera-Shkup

Asgje Sikur Dielli - Une Ty Moj Te Kam Dasht

Unee ty mojjj te kam dasht eee jee ,prej se vogliiii deri pleqeri ste vjen keeeeeq jeee dhe me m'lan e me mar ee hajde tjeter njerii ste vjen keq eee me m'lan e me mar ee hajde tjeter njeri eeee,,, 1,2,3,4eeeeeeeee ka shku mendja mu feju per me marr nje ulqinake ama ulqinaken sma don nana ehhh mka zan i ziju marak,amaaa ulqinaken sma do nanaaa qa mka zan i ziju marak,,,eeee ka shku mendja mu fejuuu e me marr nje ulqinake amooo ulqinaken sma do nanaaa e qa mka zan i ziju marakk ama ulqinaken sma do nanaa qa mka zan i zijuuu marakk eee...

Alma Bektashi - Une Ty Moj Te Kam Dasht

uneee tyyyy mojj te kam dashteeee eeeeeee i eee
prej se vogli eeeeeee
deri npleqniiiiiiiiii
Ç'ke moj zemer iiii eeeeee jeee
qysh sdurove eeeee amann
e te marresh aman tjeter njeriii
si stvjen keq iiii ee eeeeeeeee
me ma lan ej aman
e te marresh aman tjeter njeri....

hoppaaaa.....

syt e mij mojjjjjjjj
ja lotojneee eee iiii ee eee
kjajne e rrjedhin eeeeee
siiii verriiii
ah! moj zemerrrrrrr iii eeeeeee
qysh durove eee aman
digju digjuu
hajde ooo shpirtiiii im
ahhhhhh! mojjj zemerrrrr iiii eee eeeeeeee
qysh duroveee ej aman
digju digju hajdee.
SHPIRTI IMMMMM...
Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë