Më mbaj mend (për 1 muaj)


Manjola Nallbani - Pranvera Filloi Me Ardhe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranvera Filloi Me Ardhe".
3. Video është e këngës "Pranvera Filloi Me Ardhe", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Manjola Nallbani - Pranvera Filloi Me Ardhe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Orkestrimi:

Edmond Zhulali

Këngë e albumit:

"Tingujt E Shpirtit Tim"

Komente

Asnjë Koment

20/04/2013

2013-04-19T23:07:43+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pranvera Filloi Me Ardhe" kënduar nga Manjola Nallbani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Manjola Nallbani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adriatik Salihu - Pranvera Filloi Me Ardhe

Pranvera filloi me ardhe dhe bilbili nis me k'ndu ×2

Njajo trando filija e bardhe del ndritare me shikju ×2
Oo shpirt sa te du z'bashku jeten me kalu ×2

Rreth e m'rreth shkodres jam sjell lulem lule tuj shetit ×2
nder nder mat bukren ty tkam zgjedh por si ylli bukurise ×2
O shpirt sa te du z'bashku jeten me kalu ×2

Bujar Qamili - Pranvera Filloi Me Ardhe

Pranvera filloi me ardhë
dhe bylbyli nis me k'ndu'
Njajo drandafillja e bardhë
del n'dritare me ndig'ju'
O shpirt sa të du'
përmbas teje kam mbaru'
S'bashku't jetën me e kalu'

Rreth e rreth Shkodrës jam sjell'
lule m'lule tuj shetit
Ndër ma t'bukrat ty t'kam zgjedhë
porsi hyll' i bukurisë
O shpirt sa të du'
përmbas teje kam mbaru'
S'bashku't jetën me e kalu'
Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet