Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Gjuha E Shpirtit (Feat. Fortana Pacolli)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  14

Linde ti lule, u rrite ti lule
Ne nje tok larg vendit tim.
Un e di o mami, pse loton o mami
Sa shum ke mall për vendin tim.

Kur je larg
për çdo gur kjo zemër ndjen mall
Ne atdhe rrënjët kemi ne
Premtimin dhe, ti mund të më çosh atje.

Hej j hej bashk do jemi
Hej hej bashk i kemi
Token, gjuhën nga te paret tanë

Ne Tiranë e né Prishtinë
Në Tetovë e ne Ulqin
An e mban ku flitet shqipja jon.

Atje ku toka flet
atje ku zemra qesh
Atje ku shpirti do gjuhën e vet.


Ky tekst u dërgua nga Arjana DanajManjola Nallbani
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/11/2020
Muzika: Eriona Rushiti
Teksti: Eriona Rushiti
Orkestrimi: Enis Mullaj


Manjola Nallbani - Gjuha E Shpirtit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjuha E Shpirtit".
3. Video është e këngës "Gjuha E Shpirtit", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:


Komente 0