Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maria Lajçaj - Kenga Ime Bashkon Trojet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

moj shqipnija kastriote
rrezaton me djell e han
shpirti im eshte kenga jote(2)
thuren vargg per ty moj nan(2)

ref.
fluturoj fluturoj
fluturoj me krah shqiponje
dalin rrezet kuq e zi
po kendoj po kendoj
kenga ime bashkon trojet
moj shqipni o moj shqipni

rreth tiranen me prishtin
bes e shpres
bekim ne prag
fush kosov deri n janin(2)
1 shqipni 1 komb 1 gjak(2)

ref.
fluturoj fluturoj
fluturoj me krah shqiponje
dAlin rrezet kuq e zi
po kendoj po kendoj
kenga ime bashkon trojet
moj shqipni o moj shqipni


Ky tekst u dërgua nga OrnelaMaria Lajçaj
Publikimi: 29/11/2010
Orkestrimi: Genti Lako


Maria Lajçaj - Kenga Ime Bashkon Trojet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga Ime Bashkon Trojet".
3. Video është e këngës "Kenga Ime Bashkon Trojet", por nuk këndohet nga Maria Lajçaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Maria Lajçaj:


Komente 0