Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maria Lajçaj & Pëllumb Vrnica - Kurrë S'i Ndan Shqiptarët Kufiri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  13

1000 here ju kam lute Zotit
Veç per ty moj lulja e Hotit
Me u bo fat bjeshkeve me fry
O veç me ardhe o me ndejt me ty

Oh mor djale i Dukagjinit
Ju kam lute shume here bilbilit
Si fluturonte bjeshke ne bjeshke
O me t'knu kangen si kam desht

Ref...
Trojet therrasin o me nje za
Pa u bashku s'durohet ma
Pa ardhe dita si kem dashte
O kange e zemra me i bo bashke

Kurre perjete s'i qajme do halle
Per pa i thane Shqipni e madhe
Pa na kthy borxhin Evropa
Qe na ndau ne copa copa

Moj e bukura ne Hotin tone
Padrejtesi kemi pase gjithmone
Hasmi kurre per ne s'ka dashte
O dy pellambe toke me na i bo bashke

O mor djale djale Dukagjini
Kurre s'i ndan shqiptaret kufini
Na ndan zjarri e na ndan pragu
O na bashkon gjuha dhe gjaku

Ref...
Trojet therrasin o me nje za
Pa u bashku s'durohet ma
Pa ardhe dita si kem dashte
O kange e zemra me i bo bashke

Kurre perjete s'i qajme do halle
Per pa i thane Shqipni e madhe
Pa na kthy borxhin Evropa
Qe na ndau ne copa copa

...

Ref...
Trojet therrasin o me nje za
Pa u bashku s'durohet ma
Pa ardhe dita si kem dashte
O kange e zemra me i bo bashke

Kurre perjete s'i qajme do halle
Per pa i thane Shqipni e madhe
Pa na kthy borxhin Evropa
Qe na ndau ne copa copa


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Maria Lajçaj & Pëllumb Vrnica - Kurrë S'i Ndan Shqiptarët Kufiri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurrë S'i Ndan Shqiptarët Kufiri".
3. Video është e këngës "Kurrë S'i Ndan Shqiptarët Kufiri", por nuk këndohet nga Maria Lajçaj & Pëllumb Vrnica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Maria Lajçaj:


Komente 0