Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellumb Vrinca

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  41
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Pellumb Vrinca është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Më datë 24 Janar 2008, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Telefoni". Më datë 21 Nëntor 2011, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Mos Me Lendo". Më datë 1 Shtator 2012, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Nuse E Huaj". Më datë 3 Shtator 2012, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Tradhetare". Në Nëntor 2013, Pellumb Vrinca merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Sa Mekat". Më datë 3 Nëntor 2013, Pellumb Vrinca publikon videokl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Faqja

Zyrtare

Komente

1 🔥Dasma Shqiptare (2017)

★★★★★

Sa Zemra Ke? (2013)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha


Artistë Të Ngjashëm:

Marjust Lumci

Gezim Nika

Arif Vladi

Gjovalin Prroni

Kurt Lika

Fred Delaj

Arben Delaj

Zef Nika

Fran Vulaj

Lekë Dedvukaj

Tags: Pellumb Vrinca, Pellumb Vrincaj, Pellumb Vrinica


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet