Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marsela Margariti - Dhender Vlonjati Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  36

Sy zeza vetull jeshile
Kishe vënë 3 Mandile
3 Mandile kishe vënë
Kishe ngjarë nga Jot Ëmë ×2

Sy zeza vetull jeshile
kishe vënë 3 mandile
3 mandile kishe vënë

Kishe ngjarë nga jot ëmë ×2
Si bilbil ma bëje zën-ë
Si bilbili që m'sabah
Moj fustanë argjendë-ja

O kujumxhit ju kam rixha ×2
më pre një palë toka
të mira të bukura
të shkruara me poja

O dhëndër dhëndër vlonjati
sa Rirat të shkon sahati
Sahati 1 napolonë
syzeza qe vjen e shkonë ×2
el potisë vasilikonë

Sy zeza bijë valiu si i zgjodhi kujumxhiu
O kujumxhit të kam rixha ×4
më pre 1 palë toka të mira
të bukura të shkruara me poja.


Ky tekst u dërgua nga Xxx-MMarsela Margariti
Publikimi: 29/01/2009
Orkestrimi: Genci Malaj
Video Produksioni: Shqipja Master
Teksti: Populli


Marsela Margariti - Dhender Vlonjati
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhender Vlonjati".
3. Video është e këngës "Dhender Vlonjati", por nuk këndohet nga Marsela Margariti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marsela Margariti:


Komente 0