Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mateus Frroku - Në Buzët E Tua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Buzët E Tua".
3. Video është e këngës "Në Buzët E Tua", por nuk këndohet nga Mateus Frroku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mateus Frroku - Në Buzët E Tua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  13

Muzika:

Elgit Doda

Teksti:

Mateus Frroku

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 13

Komente

Asnjë Koment

18/09/2013

2013-09-18T09:28:48+00:00Zemrën sot e ndjejë zhytur në errësirë
Është drita jote që mungon
I vetëm në qytet kaloj ku ishim dje
Dhe shpirti të kërkon ku je?

Dhe largohem vetëm
Pse s'mund të jem me ty
Përgjërohem qiellit
Drit' të shoh në sy

Në buzët e tua do jem unë
Ti kthehu më jep jetë
Në zemër të lutem afrohu
Gjithmonë me ty të jem

I marrosur, i çmendur
Për ty dua të jem
Me frymën tënde jetoj unë
Në shpirt m jet jet'

Në çdo qelizë i vrazhdë mohuar në parajse
Me zjarr po mbys unë shpirtin tim
Të kërkoj ku je? Të jem gjithçka për ty
Të ndjej ngrohtësinë e shpirtit tënd

Në buzët e tua do jem unë
Ti kthehu më jep jetë
Në zemër të lutem afrohu
Gjithmonë me ty të jem

I marrosur, i çmendur
Për ty dua të jem
Me frymën tënde jetoj unë
Në shpirt m jet jet'

Muzika: Elgit Doda
Teksti: Mateus Frroku

Më Shumë Këngë Nga Mateus Frroku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë