TEKSTESHQIP

Mc Stobs
Legend
Lyrics
(Feat. Doza)

[MC STOBS:]
Nje mendjendritur u ngrit
Sapo u fik nje drit
Erresira me beri me tfort
Ti cmontoj minat mbi beat
Im a f*kin legend
E them pa frik
Kam hitin me tfort ne studio
Dhe akoma se kam shitT
Se plasim basin me varg
Idet qe kemi shum larg
Kam frymzim scott storch
Jo kto bithces swag
Kam synimim tbej themel man
Te besh emer eshte pak
Sapo tnisi beati t'thuash
It's STOBS on the mic

Misionar
Me qellime te forta ne tok
Nuk erdha kot

Vizionar
Si xhon kenedi
Per paqen ne bot

Jam Vendimtar
Ne fjalen qe them
Nuk e shkel dot

Legjendar
Ne cdo drejtim
Jo vetem nhip hop

Mbi kte planet
Jam perjet
LEGEND
Guerrila Reprezent

Po flet muzika
Ska nevoj per marketing
Por nese neser vdes ta dish
Do shesesh nen emrin tim ku*v

[REF.:]
Im a motherfu*king Legend!
Im gonna live forever!
For ever!
Im a motherfu*king Legend!
Im infinit, eternal!
yeahhhh
Im a motherfu*king Legend!

[DOZA:]
Kam, tregime hyjnore si hieroglifet n'egjipt
Jam qenie shpirterore, banor i ketij trupi fizik,
I destinuar per te sjelle drite, zgjodha ta bej me muzik,
Jam rapsodik si homeri jam telepatik,
Si perandor nga Sumeri.
Kam, mentalitet Faraoni, diturit e nje Masoni,
Jam, mbret absolut si Solomoni
Syri im i tret ndricon n'erresire si llamb neoni,
Menyra e njejt, nuk ka ndryshuar formati,
Masaker ne beat thirem DOZA kasapi,
Jam me i frikshem se Illuminati.
Flisni sa t'doni nuk me behet vone,
Kerkoj minimalisht perfeksion,
Ky eshte vec fillimi 100 kenget e para sa per introduksion,
EJ
My homei STOBS rimisherimi i Mozzartit
Kjo eshte firmosja e traktatit,
Kena strategji te pathyeshme si te Napoleon Bonapartit!
Yo Shqipe wus up?
Une sjam mendjemadh jam i sinqert, njerezit po mthon
Doz je legjend,
Une qesh dhe e marr thjeshte si kompliment,
Koha do tregoj se kush eshte me t'vertet.
Gjith shoket e mi, mjeshtra ne Rep,
Kush merr vesh nga Hip-Hop-i na njef,
Dhoma e fames na pret, se kjo loj na perket! yeah!

Vijn mendime shum nderkohe qe po shkruaj
Ngjarje te verteta nga vet jeta ime,
Ngrita koken lart sdi si ta pershkruaj,
Thjeshte bertit dhe thuaj...

[REF.:]
Im a motherfu*king Legend!
Im gonna live forever!
For ever!
Im a motherfu*king Legend!
Im infinit, eternal!
yeahhhh
Im a motherfu*king Legend!
INFO
Më datë 25 Korrik 2018, Mc Stobs publikon videoklipin "Legend", në bashkëpunim me Doza. Muzika e këngës u punua nga vetë Mc Stobs, teksti u shkrua nga Doza, Mc Stobs, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mc Stobs. Videoklipi u prodhua nga EGO Films.