Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mergim Mjeku - Pse Shkove
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Shkove".
3. Video është e këngës "Pse Shkove", por nuk këndohet nga Mergim Mjeku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mergim Mjeku - Pse Shkove  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Video Produksioni:

Imagine Films

Komente

Asnjë Koment

30/07/2015

2015-07-30T15:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pse Shkove" kënduar nga Mergim Mjeku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mergim Mjeku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Video Produksioni: Imagine FilmsDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nori - Pse Shkove

Nori - Pse Shkove 2011

Ulur pran dritare rri eh mendoj per ty
Krejt qka du krejt qka ndej dua ti then ne sy
kohen qe e kalum bashk nuk mund ti harroj
dhimbjet qe kam ne shpirt nuk mund ti perballoj
fetyra jot njo ne endrra shoh gjithmon
ndarja ime ne te vertet zemren po ma qpon
po osht njo e vertet qe mue po me mbron
dashuria per ty qe askush sma ndalon

Reff..

Pse Pse shkove me harrove nuk e di ndonje her a me dashurove
dua te takoj te gjitha ti kujtoj te kthemm prap me ty sa shum deshiroj

Nuk e di qfar ndodh me ty a me ke harruar
ku do te vjen ajo dit ti per te then fjalen te dua
rri i ulur e mendoj foton tende e shikoj
e pres mamin tim te them se te dashuroj
Dua te degjoj fjalen te jesh me mue
dhe tma thuash ti sa shum te dua
kthehu po te lutem plotesoma ket deshir
kthehu ti te lutem te boj te ndihesh mir

Reff.

Pse Pse shkove me harrove nuk e di ndonje her a me dashurove
dua te takoj te gjitha ti kujtoj te kthemm prap me ty sa shum deshiroj

Dj Bussulla & Gangstar - Pse Shkove

GangStar
era po fryn ni leter em erdh afer
shikova mos osht diqka jo ishte e paster
e nxora lapsin ja nisa nto me shkru
u ula nskei trruges kujtimet tu i shpalu
ne ket rrug ishte hera e par qe u pam
e shikuam njeri tjetrin edhe dy fjal ja tham
ata sy vizllonin diqka me tregonin
pa ma dhan pergjigjjen e dija qe me donin
kaluam nje koh plot me dashuri
ishum tLumtur best ska si ti
po pa pritur u largove as nje fjal sma the
thoishe veq ty tdu e per pare em Le
i harrove fjalet i harrove puthjet
e harrove dashurin i harrove lutjet
Lutjet qe u lutshe me kan gjithmon me mu
ishe e varfer e parja tka mashtru

Ref:

Dora ste prek
syri ste shiqon
asgje shpirti im
ty nuk te gezon

Dora ste prek
syri ste shiqon
asgje zemra ime
ty nuk te gezon

DJ Bussulla
Um ke lan per pare mo si kam ata sy
ton ajo dashni u met veq kujtim per ty
harroj te mirat e harroje dashnin
se e deshte pasurin nuk e deshte lumturin
tani pi ngjeh hapat e po fol ne vetmi
tash mo as droga sta afron at knaqsi
une e qmoj jeten e vdekjen shpesh e preka
une sho ma larg e jo si ti n2 metra
kur droga tronon mos ma thirr mo emnin
sje mo me mu tjeterkun e ki venin
sa ma larg prej meje rahat du mer kan
tkqijat qe mi bane ti zotit ja kom lan
edhe nese vdes lotin se meriton
loti osht i shejt nuk o per gjithkon
lamtumir pergjithmon a thu mo a te sho
nje vajze si ti ishalla mo se njo

Ref:

Dora ste prek
syri ste shiqon
asgje shpirti im
ty nuk te gezon

Dora ste prek
syri ste shiqon
asgje zemra ime
ty nuk te gezon

GangStar
Masi ke shku pse pom lyp ku jam
plagt qe mi ke lan lej ashtu siq jan
sen sdu pi teje as mos lyp pi meje
mu mir ma lshove tash tjeterkon ti gjeje
nzemren time ishe po vet je largu
smundesh me hi nto mo smun me kan me mu
u largove pa asni fjal
e loqk kot se ta njo rrenen

DJ Bussulla
shetitem nrrug dhe kujtimet i harroj
osht e kaluar sduhet ta kujtoj
hallall nuk ta boj jo jo mos kujto
je largu mke lendu
po knoj per dashni po sjom tu vajtu
tonat i pranoj weq jo me kan me mu
mos hajde te un pra zotit kerkoj falje
ishalla ka meshir ne ket rrug ki dalje


Dora ste prek
syri ste shiqon
asgje zemra ime
ty nuk te gezon

Dora ste prek
syri ste shiqon
asgje shpirti im
ty nuk te gezon

Dora ste prek
syri ste shiqon
asgje zemra ime
ty nuk te gezon

Naser Beqiri - Pse Shkove

x2
Sonte jam i vetem
ne ket dhom te erret
vetem vetmia m`ben shoqri

Ref: x2
Pse kur shkove
te gjitha mi more
zemmren time
shuum ma lendove

x2
Mallkoj veten
pse kam lind
pse asgje
s`po me shkon mir

Ref: x3
A erdha n`ket bot
pas teje t`vrapooj
apo ndoshta ket e meritoj

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mergim Mjeku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë