Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mergim Mjeku - S'ka Dashni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "S'ka Dashni" kënduar nga Mergim Mjeku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 13 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
13

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lannex - S'ka Dashni

Edi se cdo dit mpermen
Kalojn ditet me ren
Aj nashta tka nxon ty
Amo kurr venin tem
Ti e din se mu mdhem
Nese me tjeter flen
Nese kjo zemer tnem
Ton jeten ki me pas problem
Nese ti menon qe o mir mu nda
At’her ndaju se ta du tmiren
Po nese prap don mem pa
Sun ta plotsoj deshiren
Yeah sun ta plotsoj deshiren
Edhe pse tkom pas ma tmiren

Mu ka lodh zemra me gjith kom e dur
Dashnin sdi a me majt a me hudh
Bashk mo nuk jena as skena me kon kurr
Se mu sun um bon xheloz
Nese bohesh KURV

Tash t‘thom lamtumir, lamtumir
Se ska dashni mo
Spo shoh dashni mo
Ti je e lir, je e lir mo
Kurr skom met thirr mo
T’thom lamtumir 2X

Kokshe ndreq sonte paske dal me shoqe
Ti po thu qe nuk je mo xheloze
Kur m’sheh me nje tjeter je shum kurioze
Me dit a e kom femer apo e kom shoqe

E rruget tona jon nda ma
Tash pot sulmon KARMA
Qa do qe t’nodh prap n’kamt e mia mbahna
Un kurr skom dit met lendu
Prap prej teje po shahna
Un sta kthej t’njejten menyr
Veq faleminderit per tonat

Mu ka lodh zemra me gjith kom e dur
Dashnin sdi a me majt a me hudh
Bashk mo nuk jena as skena me kon kurr
Se mu sun um bon xheloz
Nese bohesh KURV

Tash t‘thom lamtumir, lamtumir
Se ska dashni mo
Spo shoh dashni mo
Ti je e lir, je e lir mo
Kurr skom met thirr mo
T’thom lamtumir 4X

Ero - S'ka Dashni

Ero :
Kur po tshoh ty nuk po shprehna
Qe tdu ty shum po vrehna
Po tlutem mos ma humb ti shpresen
Se veq ty tkam tvetmen (x2)

Ero :
Cdo nat po qaj per ty
Spo shoh mo drit me sy
Per mu, e ty...
Ska ma dashni (x2)

Emir :

Sa e ftoht nata plot kujtime po vin mbrapa
Smujta ma shum un tdhash qka pata
Per mu pat vler sado e vogel kjo dhurata
Tash shancat shum tvogla po e madhe imagjinata
Mka kap uria se dashnia si ka ndje ndjenjat e mia
Sikur ta dija sdo ta lija
Mes nesh me hup euforia
Po bash at her nisi me na hup krejt fija
E simpatia
E kur um lave skish arsye
Kishe un kesh i keq
Po ke dasht jeten tane me pas mir
Dikur nuk pata amo tash jeta mu ndreq
E tash per ty nuk kom nevoj nuk kom deshir
Te un e ke pas ma leht edhe ma mir e ma rahat
Se tka trajtu sikur Mbretresh qeky zotnia
Ta kom dhon dashnin e duhur per qdo nat
Edhe pse qdo nat skom mujt me tpru naj lule ke shpia
Venin ta kom bo te zemra
Se si un kerkush stka majt stka pa
E n rrethin tem kom pas vlera, Mkan njoft
Po ti moralin ma ke prish, Mke vra
Sido koft puna jon, mos t harrojm kush ma shum dha
Krejt i kom nxjerr pi ndjenjav t'mija
Sido koft puna jon, ti e din qysh tkam majt nkrah
E tkom msu qa osht DASHNIA
E qka do qe folin njerzt, mos haro qka mke pas
Se un per ty qdo sen e pata bo t'mundur
Tpakten jom munu mem dasht, jo mem plas
Se ty qdo dit kom pas qef me tbo tlumtur

Ero :
Cdo nat po qaj per ty
Spo shoh mo drit me sy
Per mu, e ty...
Ska ma dashni (x2)

Seldi & Keisi - S'ka Dashni

SELDI:

Ca ke qe menohesh
Pse bohesh xheloz
A tkam thon njemij her qe per ty menoj
Pse po don dashnin ti me e cu dom
Me e cu dom
Dije asnjiher un ty ste kom tradhtu
Nese vec per ket ti je tu menu
Po ta them sot dhe pse sje me mu
A jam tu tmungu ahhh
Sjena as tparet as tfunit
Boll mo me lojna, lej llafet e katunit
Mthuj ku je tvij, tja nisim nga e para
Jeta esht shum e shkurter
Sja vlen me bo gara

Ska dashni (x4)

KEISI:

Nuk e kam dit
Se ka me ardh kjo dit
Qe ne te dy mo nuk jena bashk (x2)

I got love inside, I got love (x2)

SELDI:

Ska dashni (x4)

KEISI:

Nuk e kam dit
Se ka me ardh kjo dit
Qe ne te dy mo nuk jena bashk (x2)

I got love inside, I got love (x4)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 04/02/2018
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Ardian KastratiMë Shumë Këngë Nga Mergim Mjeku:


Komente mbi këtë këngëMergim Mjeku - S'ka Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'ka Dashni".
3. Video është e këngës "S'ka Dashni", por nuk këndohet nga Mergim Mjeku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.