TEKSTESHQIP

Mihrije Braha & Naim Abazi
Je E Re, Jam I Ri
Lyrics

Sa e bukur epo sa e mire oj
Dashni ty te pata thirr
Ishe e re je e re hala o
Pa ty sdi cka tkisha ba

Osa mire zemer e ke than une
Vdes me mbatje mem lan jam
E re je i ri hala o pa ty
Sdi cka tkisha ba

Pika ne zemer tka pas ra
Une ty kur tkam pa
Ndac me emer ndac pa emer
Une ty tkam loqke e zemer
Pika ne zemer tka pas ra
Une ty kur tkam pa
Ndac me emer ndac pa emer
Une ty tkam loqke e zemer

Hajde pra o ri nusja shpis
Bukuri o e Shqiptaris
Ishe e re je e re hala o
Pa ty sdi cka tkisha ba

Hajde pra ore burri i shpis
Mire e ke mire ja pake nis
Jam e re je i ri hala o
Pa ty sdi cka tkisha ba

Pika ne zemer tka pas ra
Une ty kur tkam pa
Ndac me emer ndac pa emer
Une ty tkam loqke e zemer
Pika ne zemer tka pas ra
Une ty kur tkam pa
Ndac me emer ndac pa emer
Une ty tkam loqke e zemer

Pika ne zemer tka pas ra
Une ty kur tkam pa
Ndac me emer ndac pa emer
Une ty tkam loqke e zemer
Pika ne zemer tka pas ra
Une ty kur tkam pa
Ndac me emer ndac pa emer
Une ty tkam loqke e zemer.

DËRGOI:
INFO
Melodia dhe teksti është realizuar nga Kreshnik Avdiu, teksa kënga ka punuar si orkestrues Ermal Krasniqi.