Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Mustafa - Vjeshta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vjeshta" kënduar nga Mimoza Mustafa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Genc Prelvukaj - Vjeshta

vetmine,toka shiun e perpin
gjethet bijne,ftohte era ngrin
njerzt e kane humbe ngjyren
momente depresive kur nuk ta shoh ftyren
distanca e bon tveten
tash,ti me tjetrin e une jom me tjetren
me forc tu e shty
se kurre smundem me dashte qysh tkom dashte ty
per ni moment kujtimet msulmojne
une bi per toke e dhimbjet me arrestojne
sa keq ikin vitet
mungesa jote nuk zbehet po vec rritet

ref:
sa here qe vjen vjeshta ne Prishtine
mkujtohesh ti
e ti mke ike,si gjethet qe bijne
e prap mungon ti

na nuk jetojme na vec jemi gjalle
kujtohemi shpesh e nihemi rralle
fati jone i prishte
sa panike kur shihemi aksidentalisht
krijum lidhje treja,sa trishtim
jo prej dashnise po vec per ngushllim
ose prej frikes mos po mbesim vetem
te dy te paafte me e sfidu tverteten
kujtimet i kthejne imazhet
kur jeta jone o kon perralle e na personazhet
si anderr ngjum
sma merr mendja qe mundem me dashte dikon ma shume

ref:
sa here qe vjen vjeshta ne Prishtine
mkujtohesh ti
e ti mke ike,si gjethet qe bijne
e prap mungon ti

sa here tshoh ne anderr merzitem
se ti gjithmone zhdukesh kur e ndezi driten
mungon zani yt prekja jote
menihere cohna veshna pi gote mas gote
dal filloj me ece rrugeve vetem
dielli del shpejt e une prap nterr mbetem
kur e di qe shume pak ka shprese
se fati eshte perpara e na ni hap me vonese

ref:
sa here qe vjen vjeshta ne Prishtine
mkujtohesh ti
e ti mke ike,si gjethet qe bijne
e prap mungon ti
(2x)

Gafur Murati - Vjeshta

Më kujtohet vjeshtë e ftohtë binte shi
kur mori fund përgjithmonë një dashuri
rrinim në një park të strukur si për mëshirë
kur belbëzuan buzët e saj, lamtumirë

Në moment nuk dija fare ç'ka po ndodh
veç i shihja hapat që largoheshin
nga habia mu mbyll goja s'fola asgjë
madje nuk i thashë as lamtumirë

A thua se do të kthehet ndonjëherë
të më gëzojë dhe mua në një pranverë
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim

Kaluan vitet e ajo s'u kthye më
e ç'ka më mbeti mua veç kujtimit për të
është lehtë ti thuash vetes harroje më shpejt
por më shkoi me zogjtë o jetë o jetë

A thua se do të kthehet ndonjëherë
të më gëzojë dhe mua në një pranverë
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
por zogu im shkoi shkoi në pakthim

Triola Jakupi - Vjeshta

u zhduk vapa shkoi vera dhe bilbili me skendon erdhi vjeshta me te tjera syri yn qe i shikon por e mire eshte vjeshta sepse bukju gjith punon per te vjelur sot ka vjeshta neser arat po i levron
por e mir eshte vjeshta sepse bujku gjith punon per te vjelur sot ka vjeshta neser arat po i levron

Më shumë këngë me këtë titull:

Më Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:


Komente mbi këtë këngëMimoza Mustafa - Vjeshta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjeshta".
3. Video është e këngës "Vjeshta", por nuk këndohet nga Mimoza Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.