Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mishela Rapo - Pse U Merzit Mami Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  26

Nje dite mami me mori per nje shetitje
te kodrat ne liqen,
atje ka lule te bukura edhe kafshe te egra,
ka shume vite qe s'i sheh.

Une e lashe te gezonte dhe te besonte
se ato jane atje,
isha bere shume kurioze si do cuditej
kur nuk do gjente gje.

Ref:Po ariu pse mungonte,dhepra pse s'vraponte
aja, aja, o bobo,
kishin dite qe nuk hanin ujku me luanin
aja, aja, o bobo.

Keto ujera pse po thahen, patat ku do lahen,
aja, aja, o bobo,
mami iku e merzitur, tjeter gje kish' pritur,
aja, aja, o bobo,

Nje gomar e kishin vene per kale,
macja nga kafazi kishte dale,
mami iku e merzitur, tjeter gje kish' pritur,
aja, aja, o bobo,


Ky tekst u dërgua nga Ilenia MaziMishela Rapo
Publikimi: 23/07/2012
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Adrian Hila
Orkestrimi: Adrian Hila


Mishela Rapo - Pse U Merzit Mami
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse U Merzit Mami".
3. Video është e këngës "Pse U Merzit Mami", por nuk këndohet nga Mishela Rapo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mishela Rapo:


Komente 0