Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mjellma Berisha - Sot Jetoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  9

Ti nuk je ti nuk je
Sot jetoj sot jetoj

Nese eshte enderr
Syte nuk dua t'i hap
Nuk mendoj per dike
Qe vjen e shkon prape s'degjoj

Per veten time mendoj jetoj
Si i çmendur emrin tim ti therret
Me rri si hije nuk flet
Une nuk jam me ajo , ajo qe ti pret

Jo nuk dua t'ia di
Se çka mendon ti
Me mua nuk je
Dhe kjo nuk eshte çudi

Zemren nuk do ta lidh
Se kurre s'do ma fal
Nuk ndjej me per ty
Ajo jo nuk ka faj

Ref...
Sot perpara shikoj
Jam e lire fluturoj pa ty
Ndjenjes une i besoj
Jam e forte dhe guxoj
Kerkoj nje diell te ri

Ti nuk je ti nuk je
Sot jetoj sot jetoj x2

Mos mendo se jam e vetme
Dhe nuk kam faj
Ti nuk je me brenda meje
Tani je larg

Jo nuk kam frike jo nuk kam frike
Eja me forco jo nuk ka kthim

Vjen...

Emrin tim ti therret
Me rri si hije nuk flet
Une nuk jam me ajo
Ajo qe ti pret

Jo nuk dua t'ia di
Se çka mendon ti
Me mua nuk je
Dhe kjo nuk eshte çudi

Zemren nuk do ta lidh
Se kurre s'do ma fal
Nuk ndjej me per ty
Ajo jo nuk ka faj

Ref...
Sot perpara shikoj
Jam e lire fluturoj pa ty
Ndjenjes une i besoj
Jam e forte dhe guxoj
Kerkoj nje diell te ri

Ti nuk je ti nuk je
Sot jetoj sot jetoj x2

Sot vetem jetoj
Zemren nuk do ta lidh joooo

Ref...
Sot perpara shikoj
Jam e lire fluturoj pa ty
Ndjenjes une i besoj
Jam e forte dhe guxoj
Kerkoj nje diell te ri


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiMjellma Berisha
Publikimi: 27/12/2014
Festivali: Festivali i 53-të Në RTSH
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Enis Mullaj
Orkestrimi: Enis Mullaj


Mjellma Berisha - Sot Jetoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sot Jetoj".
3. Video është e këngës "Sot Jetoj", por nuk këndohet nga Mjellma Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mjellma Berisha:


Komente 0