Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Fejza - Lulëkuqja Mbi Gurë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Moj Kosovë me plagë lirie
pasha besën t'paska hije
Kur e derdh gjakun e burrit
Për liri e shtat t'flamurit

Moj Kosovë zambak me gurë
në gjoks burri ni flamur
çdo gur bjeshke nji fortesë
zani jot me nder e besë

Ref:
Rrjedhin vitet bashkë si krojet
Kjo Kosovë na i zbardhi trojet
Moj Kosovë me besë të kuqe
Që mbi shkamb ti çel lulëkuqe


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtes

Motrat Fejza - Lulëkuqja Mbi Gurë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulëkuqja Mbi Gurë".
3. Video është e këngës "Lulëkuqja Mbi Gurë", por nuk këndohet nga Motrat Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Fejza:


Komente 0