Më mbaj mend (për 1 muaj)


Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Bac Bajrami E Shotë Galica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bac Bajrami E Shotë Galica".
3. Video është e këngës "Bac Bajrami E Shotë Galica", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Bac Bajrami E Shotë Galica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Amanet Na I Kan Lan Plisat"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+01:00Amanet na i kan lan plisat

heeej Bac Bajrami e Shot Galica
amanet na i kan lan plisat
Boletini,Avni Rrustemi
Amanet allti e Azemit
Ganimeti e Argjiroja
amanet me tri Shqiponja
Historine ce na lan t'part
Heeej i rujn zemrat gjith shqiptare

Ref:
Ne cdo zemer shkamb e gur
ti kosove je vet flamur
ti je shqipja ce nuk vdes
ti Kosove je besa bese

Heej shpesh dhe era ka me frye
Po s'mund kush dot me na kthye
dot na vish edhe ksaj here
Rrnofsh rini lule pranvere
Qe e don aq shume vatanin
siq e don nana djalin
qe qan shtigje si rrufe
heeej me ndertue shqiprin e re

Ref:
Ne cdo zemer shkamb e gur
ti kosove je vet flamur
ti je shqipja ce nuk vdes
ti Kosove je besa bese

Albumi: Amanet na kan lan plista: kendojn M.Mustafa Sh.Kastrati,N.Bunjaku


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë