Audio

Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Këngë Për Besim Ndrecën  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  21

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Shqipe Kastrati

Më Shumë Nga

Nazife Bunjaku

Këngë e albumit:

"Amanet Na I Kan Lan Plisat"
o n'suharek more na u ba nami
thone mos u n'gjall salih shabani
besa bes o n'çat malsi t're
trima t'mdhej o gjithmone kan le
Çe i rriti o vet ky dhe
kapetana oh gjithmone kan pre

oo trimni bani e pushk çiti
kombit tone o ftyren ja zdriti
asht ky trim o nga malsia
ku e ka folen trimnia
ku jan rrit burrat me za
e gjithmone jan pre me shkja e

oo naçallnik diçka du me t'than
ner shqiptar kurr zakon sesht kan
armt e mushme pa gjak mej dhane
naçallnik o tu n'xift jeta
se jep armen kurr besim n'dreca
per pa u kall flak suhareka

oo n'xur alltin e ja çiti timin
n'vend e vrau at shkja katilin
shokt e shkaut o kokan t'merru
a esht jet sot per me pshtu
ikshin vrap se i kapi tmerri
sikur pulat nga skifteri

oo ather trimi u shku ne shpi e
pershendetet me gru e fmi e
po ju thote fmijve lamtumire
ju u rritshit o n'kosove t'lire
me dite sodit o met pa mue
por vet veten e kam pague

oo lamtumire o nane kosova
se shum n'jet per ty u pervlova
N'burgje t'rana rinin kalova
por ma n'fund per ty luftova
lamtumire oj suharek
zullumçarin o un ja u kam hek e

lamtumire oj suharek
zullumcarin o un ja u kam hek e


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...