Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Këngë Për Mujë Krasniqin E Beqir Gashin  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Shqipe Kastrati

Më Shumë Nga

Nazife Bunjaku

Këngë e albumit:

"Amanet Na I Kan Lan Plisat"
ooo nga kufiri me nane shqiprin
ce na n'dau ne me padrejtsi
morrem lajmin o shume te rande
ce jan vra shume trima shqiptare
te gjithe trimat o patriota
o se duruan o sdhkjaun te votra

II
o ne mes trimave kosovare
heroikisht ran dhe dy kengetare
muj krasniqi ni komandant
vet luftoj me shki ball per ball
muj krasniqi e beqir gashi
o per liri kan derdhun gjakun

III
o muj krasniqi o trim si zana
beqir gashi s'lind ma nana
kur kendonin o kta dy trima
na u bashkonin o krejt drenica
kur kendonin kenge trimnie
o cdo kengtare po ju kish lakmie

IV
o zeri juj kurr s'dot harrohet
brez pas brezi po dot degjohet
kengt e juaja dot kendohen
skeni vdekur po jeni t'gjalle
n'zemer trimave luftetare
UCK ju mban ne ball
ane mban ka ka shqiptare
o ju kujtojn triam kengetare e


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...