Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Motrat Mustafa - A Ka Qiell Zot A Ka  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  55

Komente

3 🔥

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00

Teksti:

Suzana Fazliu

Këngë e albumit:

"Aventura T'kota"
Kur t'me pysin pse ke mall
m'digjet shpirti fmijt me i pa
qaj per vajzat ce i lash
per her t'fundit ma si pash

qaj me zemer qaj me lot
edhe syt me jan shtjerru
edhe pse ja fala jeten
nga prehri mi kan largu

REF
A ka qiell zot a ka
fmit prej nanes me i n'da
a ka kush te me tregoj
gjall pa to une si t'jetoj

le t'ket diell edhe hane
pse me i lan fmit pa nane
tu kan gjalle me met jetim
mos me u rrit o ne prehrin tim

II
Qante vajza mos na n'dani
do te vjen dita n'shkolle me shku
çka me ba kur t'na merr malli
skemi kand me perqafu

kur kam dhimbje e merzi
ska kush me ja than ni fjal
qan ni nan ka m'bet jetim
ja kan lane o prehrin thate

REF
A ka qiell zot a ka
fmit prej nanes me i n'da
a ka kush te me tregoj
gjall pa to une si t'jetoj

le t'ket diell edhe hane
pse me i lan fmit pa nane
tu kan gjalle me met jetim
mos me u rrit ne prehrin tim


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet